نسخه اولیه سند راهبری اینترنت اشیا تدوین شد

نسخه اولیه سند راهبری اینترنت اشیا (IoT ) توسط معاونت راهبردی و توسعه بازار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تدوین و به زودی ارائه می شود.

 

جمع‌بندی خسارات قطع اینترنت در حال انجام است
بیست و سومین سالروز ملی صادرات
بیست و سومین سالروز ملی صادرات
 چهارشنبه در شورای امنیت برای اتصال اینترنت موبایل بحث می‌کنیم


وزیر کشور سه‌شنبه شب با حضور در برنامه‌ی نگاه یک شبکه‌ی اول سیما به ارائه‌ی توضیحاتی درخصوص حوادث اخیر کشور پرداخت که طی آن به مسئله‌ی اینترنت نیز اشاره کرد.

پیام وزیر ارتباطات پس از وصل شدن اینترنت خانگی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات شنبه شب در ارتباطی ویدیویی از عموم مردم به دلیل قطع اینترنت و مشکلات ناشی از آن در یک هفته اخیر عذرخواهی کرد.

 

 
آذری جهرمی شب تلخی برای کلاه‌برداران «بازار وس» رقم زد
وزارت اطلاعات از دستگیری عوامل قاچاق گوشی به ارزش ۱۲۰۰ میلیارد ریال خبر داد
VPN قانونی در کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه بررسی می‌شود
شرکت نمایندگان ایران در مانور امنیت سایبری دوحه/ برگزاری نمایشگاه اختصاصی استارتاپ های ایران برای معرفی توانمندی های آنان
دلگرم شدن استارت آپ‌ها با ایجاد طرح‌های حمایتی
تهدیدات سایبری امنیت شهروندان را تهدید می کند/ یکجانبه گرایی و تحریم تهدیدی برای امنیت جهانی در عرصه سایبری است
تحریم ها رشد اقتصادی بخش ICT را نه تنها کند نکرده بلکه با رشد مواجه کرده است/ شرکتهای ایرانی آمادگی مشارکت در برگزاری جام جهانی قطر را دارند
رجیستری تلفن‌همراه مسافری؛ طعمه جدید کلاه‌برداری فیشینگ

کلاه‌برداران در جدیدترین روش فیشینگ، کاربران را به بهانه‌ی رجیستری گوشی تلفن‌همراه به وب‌سایت‌ها و صفحات جعلی هدایت می‌کنند و موجودی حساب آن‌ها را می‌دزدند.

 
 
نقشه راه دیجیتالی کسب‌و‌‌کارها

طی دو سه سال اخیر بحث تحول دیجیتال یا Digital transformation به یک بحث کلیدی در حوزه‌های مختلف کسب‌وکار تبدیل شده است.

واردکنندگان گوشی با گارانتی‌های معتبر ارزیابی می‌شوند

گارانتی و خدمات پس از فروش، از امتیازهایی است که هنگام خرید، می‌تواند به خریداران برای انتخاب گوشی و شرکت فروشنده کمک کند و اگرچه ممکن است بیش‌تر گوشی‌ها در حال حاضر از گارانتی‌های معتبری برخوردار نباشند، اما ارائه خدمات پس از فروش، می‌تواند سطح رضایتمندی مصرف‌کننده را افزایش دهد؛ موضوعی که به نظر می‌رسد شرکت‌های واردکننده بیش از پیش به دنبال آن هستند.

توضیحات وزیر ارتباطات در مورد کاهش کیفیت اینترنت

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پخش زنده‌ی اینستاگرام که حدود ۴۰ دقیقه طول کشید، توضیحاتی درمورد چرایی افت کیفیت در شبکه‌ی اینترنت تلفن همراه ارائه داد.

 

آشفتگی بازار از مسدود شدن گوشی های رجیستر شده

برخی کاربران از قطع شدن گوشی‌های رجیسترشده‌ای خبر داده‌اند که در اقدام اخیر سامانه‌ی همتا به بهانه‌ی تخلف در رجیستری مسدود شده‌اند.

وزیر کار مصوبه سازمان تنظیم مقررات را لازم‌الاجرا می‌داند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد وزیر کار، مصوبه‌ی سازمان تنظیم مقررات را لازم‌الاجرا می‌داند و تمام انتصاب‌های صورت‌گرفته در اپراتور رایتل همین امروز کان‌لم‌یکن می‌شود.

 
اعزام هیات تجاری بازاریابی جیتکس
پاویون ایران در نمایشگاه جیتکس
رکورد واردات تلفن همراه در ۱۷ ماه گذشته شکسته شد

طبق اعلام سامانه‌ی ثبت تلفن همراه (رجیستری) واردات تلفن همراه در مردادماه به حدود ۹۰۰ هزار دستگاه رسیده است و این روند صعودی در ماه‌های آینده ادامه خواهد داشت.

 
 
سی و نهمین دوره نمایشگاه فناوری اطلاعات جیتکس
دسترسی به زیردامنه‌های سایت اپل در ایران مسدود شد
دولت با استخراج ارز دیجیتال موافقت کرد
قیمت گوشی متناسب با افت نرخ دلار کاهش نیافت
فعالیت در حوزه رمزارزها غیرمجاز است

روابط‌عمومی بانک مرکزی اعلام کرد فعالیت رمزارزها در کشور غیرمجاز است و انتشار آن‌ها با پشتوانه‌ی ریال، طلا، فلزات گران‌بها و انواع ارز در انحصار بانک مرکزی است.

 
Previous Next Play Pause
نسخه اولیه سند راهبری اینترنت اشیا تدوین شد نسخه اولیه سند راهبری اینترنت اشیا تدوین شد
جمع‌بندی خسارات قطع اینترنت در حال انجام است جمع‌بندی خسارات قطع اینترنت در حال انجام است
بیست و سومین سالروز ملی صادرات بیست و سومین سالروز ملی صادرات
 چهارشنبه در شورای امنیت برای اتصال اینترنت موبایل بحث می‌کنیم چهارشنبه در شورای امنیت برای اتصال اینترنت موبایل بحث می‌کنیم
پیام وزیر ارتباطات پس از وصل شدن اینترنت خانگی پیام وزیر ارتباطات پس از وصل شدن اینترنت خانگی
آذری جهرمی شب تلخی برای کلاه‌برداران «بازار وس» رقم زد آذری جهرمی شب تلخی برای کلاه‌برداران «بازار وس» رقم زد
وزارت اطلاعات از دستگیری عوامل قاچاق گوشی به ارزش ۱۲۰۰ میلیارد ریال خبر داد وزارت اطلاعات از دستگیری عوامل قاچاق گوشی به ارزش ۱۲۰۰ میلیارد ریال خبر داد
VPN قانونی در کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه بررسی می‌شود VPN قانونی در کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه بررسی می‌شود
شرکت نمایندگان ایران در مانور امنیت سایبری دوحه/ برگزاری نمایشگاه اختصاصی استارتاپ های ایران برای معرفی توانمندی های آنان شرکت نمایندگان ایران در مانور امنیت سایبری دوحه/ برگزاری نمایشگاه اختصاصی استارتاپ های ایران برای معرفی توانمندی های آنان
دلگرم شدن استارت آپ‌ها با ایجاد طرح‌های حمایتی دلگرم شدن استارت آپ‌ها با ایجاد طرح‌های حمایتی
تهدیدات سایبری امنیت شهروندان را تهدید می کند/ یکجانبه گرایی و تحریم تهدیدی برای امنیت جهانی در عرصه سایبری است تهدیدات سایبری امنیت شهروندان را تهدید می کند/ یکجانبه گرایی و تحریم تهدیدی برای امنیت جهانی در عرصه سایبری است
تحریم ها رشد اقتصادی بخش ICT را نه تنها کند نکرده بلکه با رشد مواجه کرده است/ شرکتهای ایرانی آمادگی مشارکت در برگزاری جام جهانی قطر را دارند تحریم ها رشد اقتصادی بخش ICT را نه تنها کند نکرده بلکه با رشد مواجه کرده است/ شرکتهای ایرانی آمادگی مشارکت در برگزاری جام جهانی قطر را دارند
رجیستری تلفن‌همراه مسافری؛ طعمه جدید کلاه‌برداری فیشینگ رجیستری تلفن‌همراه مسافری؛ طعمه جدید کلاه‌برداری فیشینگ
نقشه راه دیجیتالی کسب‌و‌‌کارها نقشه راه دیجیتالی کسب‌و‌‌کارها
واردکنندگان گوشی با گارانتی‌های معتبر ارزیابی می‌شوند واردکنندگان گوشی با گارانتی‌های معتبر ارزیابی می‌شوند
توضیحات وزیر ارتباطات در مورد کاهش کیفیت اینترنت توضیحات وزیر ارتباطات در مورد کاهش کیفیت اینترنت
آشفتگی بازار از مسدود شدن گوشی های رجیستر شده آشفتگی بازار از مسدود شدن گوشی های رجیستر شده
وزیر کار مصوبه سازمان تنظیم مقررات را لازم‌الاجرا می‌داند وزیر کار مصوبه سازمان تنظیم مقررات را لازم‌الاجرا می‌داند
اعزام هیات تجاری بازاریابی جیتکس اعزام هیات تجاری بازاریابی جیتکس
پاویون ایران در نمایشگاه جیتکس پاویون ایران در نمایشگاه جیتکس
رکورد واردات تلفن همراه در ۱۷ ماه گذشته شکسته شد رکورد واردات تلفن همراه در ۱۷ ماه گذشته شکسته شد
سی و نهمین دوره نمایشگاه فناوری اطلاعات جیتکس سی و نهمین دوره نمایشگاه فناوری اطلاعات جیتکس
دسترسی به زیردامنه‌های سایت اپل در ایران مسدود شد دسترسی به زیردامنه‌های سایت اپل در ایران مسدود شد
دولت با استخراج ارز دیجیتال موافقت کرد دولت با استخراج ارز دیجیتال موافقت کرد
قیمت گوشی متناسب با افت نرخ دلار کاهش نیافت قیمت گوشی متناسب با افت نرخ دلار کاهش نیافت
فعالیت در حوزه رمزارزها غیرمجاز است فعالیت در حوزه رمزارزها غیرمجاز است

آخرین اخبار

بریده جراید

رسانه

گالری تصاویر

اخبار اتاق ها

تبلیغات

شرکای رسانهیادداشت کیوان کاشفی، عضو هیات رئیسه اتاق ایران

یادداشت کیوان کاشفی، عضو هیات رئیسه اتاق ایران

اجرای قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار، زمینه ساز بلوغ بخش خصوصی است

قانون بهبود مستمر فضای کسب‌وکار، یک قانون مترقی برای کشور است، قانونی که عمل به همه بندها و جوانب آن می‌تواند بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور خصوصاً مشکلات حوزه تولید بخش خصوصی را حل کند.

 

کیوان کاشفی

عضو هیئت رئیسه اتاق ایران
 
 
 
قانون بهبود مستمر فضای کسب‌وکار، یک قانون مترقی برای کشور است، قانونی که عمل به همه بندها و جوانب آن می‌تواند بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور خصوصاً مشکلات حوزه تولید بخش خصوصی را حل کند.

کیوان کاشفی، عضو هیات رئیسه اتاق ایران

پایگاه خبری اتاق ایران

 واضح است قانون بهبود مستمر فضای کسب‌وکار، یک قانون مترقی برای کشور است، قانونی که عمل به همه بندها و جوانب آن می‌تواند بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور، خصوصاً مشکلات حوزه تولید بخش خصوصی را حل کند و اجرای آن برای همه دستگاه‌ها الزامی است. متأسفانه تاکنون بنا به دلایل مختلف اجرای این قانون، آن‌طور که باید توسط دستگاه‌های مجری تحقق‌نیافته است. به‌ویژه مواد 2 و 3 قانون بهبود فضای کسب‌وکار که در آن بر اهمیت حضور تشکل‌های بخش خصوصی و اتاق‌های بازرگانی در تصمیم‌گیری‌های اقتصادی کشور تأکید شده است، همچنان در محاقی از سکوت باقی‌ مانده و اتفاق خاصی روی نداده است. یادآوری این نکته ضروری است که مواد 2 و 3 این  قانون ابتدا در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران بررسی و پس از جلسات کارشناسی به این نتیجه رسیدیم که سطح ورودی مسائل و مشکلاتی که ناشی از قوانین و مقررات است با خروجی آن متناسب نیست و ورودی‌ها حدود 10 برابر خروجی‌ها است.

یکی از دلایل این امر عدم توجه دستگاه‌ها به مواد 2 و 3 این قانون بوده، به‌گونه‌ای که دستگاه‌ها بخشنامه‌ها و قوانین را بر اساس کارشناسی درون دستگاهی خودتنظیم کرده که در بعد اجرا با سایر بخشنامه‌ها تداخل داشت،  یا مشکلاتی را برای فعالان اقتصادی ایجاد می‌کرد. درنهایت موضوع با معاون اول رئیس‌جمهور آقای جهانگیری، در میان گذاشته شد و ایشان طی ابلاغیه‌ای دستگاه‌ها را ملزم به اجرای قانون بهبود فضای کسب‌وکار و خصوصاً مواد 2 و 3 آن کردند. حدود دو هفته از ابلاغیه معاون اول رئیس‌جمهور می‌گذرد، امید است این ابلاغیه بر الزام دستگاه‌ها به اجرای مواد قانون بهبود فضای کسب‌وکار مؤثر باشد و مشکلات گذشته حل شود.

قانون بهبود مستمر محیط کسب‌وکار یک قانون مترقی و پیشرو است که اجرای آن می‌تواند زمینه بلوغ و توانمندی بیش‌ازپیش بخش خصوصی و همچنین تعامل بهتر بخش خصوصی و دولتی را فراهم کند. در این قانون ظرفیت‌های خوبی وجود دارد که می‌تواند بسیاری از مشکلات بخش خصوصی را حل کند، اعمال این قانون علاوه بر بهبود فضای کسب‌وکار، رقابت بین بنگاه‌های اقتصادی را بیشتر کرده و نتیجه آن تقویت بنیه این بنگاه‌ها و درنهایت رشد بهتر اقتصاد در کشور است. همچنین مواردی ازجمله شفافیت قراردادها  بین بانک‌ها و بخش خصوصی، منع دستگاه‌های خدمت رسان از جمله آب، برق و گاز از قطع خدمات واحدهای تولیدی و...  تک‌به‌تک در این قانون آمده و اگر اجرا شود، قطعاً شاهد پیامدهای مثبت آن در آینده خواهیم بود. شاید بتوان گفت این قانون  کمی از زمان خود جلوتر بوده و در چند سال آینده پیامدهای مثبت اجرای آن بهتر دیده خواهد شد.

به‌هرحال اتاق ایران به‌عنوان یک تشکل مهم، نقش مشاوره برای سه قوه دارد و کمتر وارد کار اجرایی می‌شود؛ اما در شرایط کنونی فضای اقتصادی کشور، ما هم باید مانند سایر کشورهای پیشرفته  بتوانیم تشکل‌هایی مانند اتاق بازرگانی را وارد کار اجرایی کنیم. خیلی از کشورها هم‌اکنون عضویت در اتاق بازرگانی را اجبار می‌دانند و یک شرکت به‌محض ثبت شدن باید عضو اتاق بازرگانی شود. ما هم باید از عضوگیری داوطلبانه به سمت عضوگیری فراگیر حرکت کنیم، این امر هم به بلوغ بخش خصوصی کمک و هم خدمت‌رسانی اتاق بازرگانی را برای طیف‌های گسترده‌تر افزایش می‌دهد.

اتاق ایران به‌عنوان قوه چهارم کشور امید دارد با اجرای قوانینی مانند بهبود مستمر فضای کسب‌وکار، قوی‌تر شود و بتواند کم‌کم وارد امور اجرایی شود، از سوی دیگر خود اتاق‌ها هم باید به بلوغ نزدیک شده و نظرات کارشناسی بیشتری داشته و نقش خود را پررنگ‌تر کنند.

در مورد استان کرمانشاه دو نکته حائز اهمیت است: ابتدا اینکه بسیاری از بخشنامه‌ها و قوانین معمولاً در تهران و مرکز تصویب می‌شود و در شهرستان‌ها ظرفیت چندانی در تولید بخشنامه وجود ندارد؛ اما مواردی هم مربوط به خود استان است، مانند مسائل مرزها، کشاورزی و... که همه این مسائل را در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی مطرح می‌کنیم. در این شورا کمیته‌ خاصی برای همین منظور وجود دارد، اگر قوانین و بخشنامه‌ها از داخل استان قابل‌حل باشد که اصلاح خواهد شد و در غیر این صورت به شورای گفت‌وگوی کشور اعلام می‌شود تا در بعد ملی بررسی و برای آن چاره‌اندیشی شود.

خوشبختانه در استان کرمانشاه تعامل خوبی بین دولت و بخش خصوصی وجود دارد و شخص استاندار تأکید دارند که جلسات شورای گفت‌وگو به ‌صورت مستمر برگزار شود. از سوی دیگر، اتاق کرمانشاه در اکثر کارگروه‌های اقتصادی استان عضو است و نماینده‌ای از اتاق برای اعلام نظر این تشکل در جلسات حضور دارد. می‌توان گفت در استان مشکل چندانی از نظر اجرای مواد 2 و 3 قانون بهبود مستمر فضای کسب‌وکار وجود ندارد و عمده مشکلات در بعد ملی است.تماس با ما


اطلاعات تماس

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، بازار رضا، طبقه دوم، واحد 203
تلفن: 66975226-021
فکس: 66412014-021
JoomShaper