عرضه 10 هزار اثر دیجیتال در بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران

"واعظیان"، مدیر بخش نشر دیجیتال بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، با اعلام حضور بخش «نشر دیجیتال» در نمایشگاه کتاب، از ظرفیت نشر دیجیتال برای تبدیل محتوای مکتوب به دیجیتال خبر داد.


به گزارش راسخون به نقل از باشگاه خبرنگاران حسین واعظیان، مدیر بخش نشر دیجیتال بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، گفت: امسال برای نخستین‌بار بخش «نشر دیجیتال» از سوی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برپا خواهد شد.
 
وی با اشاره به اعلام فراخوان برای این بخش از نمایشگاه از 13 بهمن‌ماه 1393، افزود: براساس فراخوان صورت گرفته، 220 تقاضا برای حضور در نمایشگاه کتاب به سامانه مرکز ثبت شد که با توجه به شرایط و ضوابط و محدودیت فضای نمایشگاه، 120 موسسه برای شرکت در این دوره تایید شدند.
 
مدیر بخش نشر دیجیتال گفت: این 120 موسسه با 10 هزار عنوان اثر در بیست و هشتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حضور پیدا می‌کنند. از سوی دیگر بخش «نشر دیجیتال» با شعار «فرصت‌های سرمایه‌گذاری در نشر دیجیتال» دو نشست تخصصی را با حضور ناشران مکتوب و دیجیتال برگزار می‌کند. در این نشست‌ها، ناشران سنتی و ناشران دیجیتالی که راه حل‌هایی برای بهبود و تسهیل نشر دارند، به گفت‌وگو می‌نشینند.
 
واعظیان در پایان سخنانش با اشاره به این‌که وظیفه این مرکز تسهیل در صدور مجوز فعالیت در حوزه نشر دیجیتال است، بیان کرد: این دوره از نمایشگاه برای ناشران مکتوب و سنتی فرصتی ایجاد می‌کند تا آغاز فرایند تبدیل آثار مکتوب به دیجیتال فراهم شود. مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تلاش دارد تا با تسهیل فرایندها، به عنوان بخش حاکمیتی، در خدمت تمامی افرادی باشد که در حوزه نشر دیجیتال فعال هستند.
 
گفتنی است ؛ بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «خواندن، گفت‌و‌گو با جهان» از تاریخ 16 تا 26 اردیبهشت ماه 1394 در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازیتماس با ما


اطلاعات تماس

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، بازار رضا، طبقه دوم، واحد 203
تلفن: 66975226-021
فکس: 66412014-021
JoomShaper