اجرای فاز دوم فیلترینگ هوشمند از دو ماه دیگر

 

 

 

وزیر ارتباطات درباره اجرای مرحله دوم فیلترینگ هوشمند گفت: فاز دوم آن تا دو ماه دیگر اجرایی می‌شود.

 

فناوران- در حالی که وزیر ارتباطات در بهمن ماه سال گذشته آغاز مرحله دوم فیلترینگ هوشمند را اعلام کرده بود، روز گذشته در گفت‌وگویی که بر روی خبرگزاری ایسنا منتشر شد گفت: هنوز معلوم نیست که مرحله دوم این طرح روی کدام شبکه‌ها اجرا خواهد شد اما فاز دوم این طرح تا دو ماه دیگر اجرایی می‌شود.
محمود واعظی 13 بهمن ماه در نشستی با مدیران شرکت مخابرات استان سمنان گفته بود: فاز نخست و آزمایشی فیلترینگ هوشمند، از 45 روز قبل آغاز شده و تا 15 روز پیش ادامه داشت.وی افزوده بود: اجرای مرحله نخست و آزمایشی فیلترینگ هوشمند در کشور راضی کننده و موفق  بوده است. این طرح در سه فاز اجرایی پیش‌بینی شده است که هم اکنون و با پایان یافتن فاز نخست آن، فاز دوم این برنامه در حال اجرا است که تا سه ماه ادامه خواهد داشت. البته احتمالا منظور وزیر ارتباطات زمان به ثمر نشستن مرحله دوم فیلترینگ هوشمند است، اما سوال اینجاست در حالی که بیش از نیمی از زمان آغاز اجرای فاز دوم فیلترینگ هوشمند سپری شده است، چطور هنوز مشخص نیست فیلترینگ هوشمند روی کدام شبکه‌ها اجرایی خواهد شد؟
واعظی همچنین با بیان این‌که مشکلات اخیر پیش آمده در شبکه‌های وایبر و اینستاگرام هیچ ارتباطی با شبکه اینترنت داخلی ندارد گفت: اگر هم مشکلی برای این شبکه‌ها به وجود آمده باشد مربوط به برنامه‌های داخلی آن‌هاست و به هیچ وجه شبکه‌ اینترنت داخلی مشکلی را برای آنها به وجود نیاورده است.
وی درباره برنامه‌های وزارت ارتباطات برای گسترش شبکه‌های اجتماعی موبایلی داخلی تصریح کرد:‌ ما به همه گروه‌های دانشگاهی و شرکت‌های دانش بنیان اعلام کرده‌ایم که در صورتی که تمایلی به ایجاد و جایگزینی شبکه‌های اجتماعی داخلی با خارجی داشته باشند از آن‌ها حمایت می کنیم.
واعظی افزود: در حال حاضر دو یا سه شبکه موبایلی در حال فعالیت است که یکی از آنها نسبت به بقیه از همه جلوتر است.
وزیر ارتباطات گفت: این شبکه حدود 800 هزار کاربر دارد و به آرامی پیشرفت خواهد کرد. لازم است اعتماد مردم به این شبکه‌ها جلب شود و بدانند که می‌توانند از طریق آن فعالیت ارتباطی طبیعی داشته باشند.

 

 

 

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازیتماس با ما


اطلاعات تماس

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، بازار رضا، طبقه دوم، واحد 203
تلفن: 66975226-021
فکس: 66412014-021
JoomShaper