تشکل‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات با یکدیگر تعامل کردند

شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و سندیکای صنعت مخابرات ایران بر لزوم تعامل دوسویه میان تشکل‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات در جهت توسعه صنعت فاوای کشور تعامل کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، ناصر علی سعادت رئیس شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و فرامرز رستگار رئیس هیات مدیره سندیکای صنعت مخابرات ایران برای تعامل دوسویه میان تشکل‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات در جهت تعالی و توسعه صنعت فاوای کشور تفاهم کردند.

در این مراسم، ناصرعلی سعادت - رئیس شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه ای با تاکید بر اینکه تنها راه نجات و سربلندی صنف فاوا اتحاد است، افزود: تمامی تشکل‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات باید در کنار سازمان نظام صنفی رایانه ای و در تعامل با یکدیگر باشند و با ایجاد همدلی و هم‌زبانی مطالبات صنفی خود را در برابر دولت پیگیری کنند.

رفع انشقاق درونی فعالان صنف فاوا

وی با بیان اینکه سیاست اصلی سازمان نظام صنفی رایانه ای در این دوره تعامل با تشکل‌های مختلف حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات است، گفت: از جمله اهداف این دوره سازمان نصر کشور برگزاری جلسات مستمر، با تشکل‌های فعال به‌منظور بررسی و طرح مشکلات صنف و همین‌طور تهیه و به اشتراک‌گذاری آمارهای صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات است. دغدغه‌های صنف فاوا مشترک است و این سازمان قصد دارد در سیاستی با تمامی تشکل‌ها وارد تعامل موثر شود تا خواسته‌های صنف را از کانالی واحد و با محتوایی یکسان از دولت تدبیر و امید مطالبه و پیگیری کند.

رئیس شورای مرکزی با یادآوری این مسئله که در سالیان گذشته تشکل‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات دچار نوعی انشقاق درونی بودند، افزود: این انشقاق موجب کاشته شدن بذر بی‌اعتمادی دولت و نهادهای دولتی به تشکل‌های صنف ICT شده و اکنون برطرف کردن این انشقاق نیازمند تعامل دوسویه میان تشکل‌های بخش خصوصی است.

کنار گذاشتن اختلافات پیشین تشکلهای ICT

رئیس هیات مدیره سندیکای صنعت مخابرات ایران نیز گفت: در حال حاضر سندیکای صنعت مخابرات ۹۵ عضو دارد که تمامی شرکت‌های فعال در حوزه مخابرات شامل مشاوره، طراحی مهندسی، پشتیبانی و ... را در برمی‌گیرد.

فرامرز رستگار با تاکید بر اینکه در سندیکای صنعت مخابرات، نگاهی ملی به صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات دارد، افزود: تاکنون صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور با تمام توان در جهت اجرا و پیاده‌سازی پروژه‌های بزرگ و کوچک فعالیت کرده است. اکنون زمان آن رسیده برای تعامل بهتر با بدنه دولت، تمامی تشکل‌های بخش خصوصی در کنار یکدیگر قرار گیرند و با کنار گذاشتن اختلافات پیشین به طرح مطالبات روشن و مشخص بپردازند و در جهت کسب منافع مشترک مذاکره کنند.

به‌موجب توافق صورت گرفته میان رئیس شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و رئیس سندیکای صنعت مخابرات از این‌پس جلسات ماهیانه میان این دو تشکل جهت تعامل دوجانبه برای پیشبرد اهداف صنفی برگزار خواهد شد.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازیتماس با ما


اطلاعات تماس

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، بازار رضا، طبقه دوم، واحد 203
تلفن: 66975226-021
فکس: 66412014-021
JoomShaper