شورای عای فضای مجازی به دنبال تغییر تعرفه‌های اینترنت است

دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه پیوست فرهنگی خدمات ارتباطی در سطح طرح و تصویب این شورا قرار دارد گفت: این آیین نامه باید به صورت یکپارچه اجرایی شود.

خبرگزاری مهر- محمد حسن انتظاری با تاکید بر اینکه پیوست فرهنگی کالاها و خدمات ارتباطی تنها مربوط به سیم‌کارت کودک نمی‌شود، گفت: این پیوست تمامی ‌سیاست‌های کلان فرهنگی کشور برای خدمات ارتباطی را شامل خواهد شد.
وی افزود: پیوست فرهنگی کالاها و خدمات ارتباطی باید از سوی شورای عالی فضای مجازی به تمامی ‌‌دستگاه‌های مرتبط از جمله وزارت ارتباطات برای اجرا ابلاغ شود.
وی با بیان تدوین قوانین مربوط به ارایه سیم‌کارت کودک از سوی وزارت ارتباطات افزود: پیوست فرهنگی یک مجموعه و نظام است و تنها مربوط به سیم‌کارت کودکان نخواهد بود؛ اینکه بگوییم این قوانین را تنها برای سیم‌کارت کودک اجرا کرده‌ایم دور زدن مساله است چرا که این نظام باید به صورت کامل اجرایی شود.
انتظاری با بیان اینکه مجموعه پیوست فرهنگی باید در قالب سیاست‌ها و اقدامات به صورت کامل پیاده سازی شود تصریح کرد: این پیوست تنها مربوط به سیاست‌های استفاده کودکان در فضای مجازی نیست و تمامی‌افراد، سازمانها و خدمات را شامل خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه در این پیوست فرهنگی از نظرات کمیسیون فرهنگی مجلس نیز استفاده کرده‌ایم گفت: پیوست فرهنگی آماده ارایه به شورای عالی فضای مجازی است اما اینکه اولویت جلسه آینده این شورا باشد هنوز مشخص نیست.
دبیر شورای عالی فضای مجازی همچنین از تدوین سیاست‌های پهن باند و ابلاغ مصوبه‌ای در این زمینه خبر داد.
محمدحسن انتظاری در گفت‌وگو با ایسنا، درباره تصمیمات شورای عالی فضای مجازی در زمینه قیمت پهنای باند اینترنت گفت: در این زمینه سیاست‌های تعرفه‌ای پهن باند را در کمیسیون عالی تنظیم مقررات تصویب و آن را به وزارت ارتباطات ابلاغ کرده‌ایم.
وی در پاسخ به این سوال که آیا این صحبت به معنای لزوم کاهش تعرفه‌های اینترنت به شمار می‌رود، توضیح داد: هدف اصلی ما این است که تولید محتوا ارتقا پیدا کند اما با وضعیت فعلی چنین اتفاقی نمی‌افتد.به همین دلیل لازم است تعرفه‌های پهن باند به گونه‌ای تعریف شود که مردم نسبت به تولید محتوا ترغیب شوند چراکه تعرفه‌های فعلی چنین انگیزه‌ای‌ را ایجاد نمی‌کند.
دبیر شورای عالی فضای مجازی درباره اینکه همین حالا هم اپراتورهای موبایل مدعی آن هستند که با تعرفه‌های فعلی اینترنت موبایل متضرر می‌شوند تصریح کرد: این مسائل همه به یکدیگر پیوستگی دارند اما ما تمام این موارد را مدنظر داریم.
پیوست فرهنگی خدمات ارتباطی از سوی مرکز ملی فضای مجازی نزدیک به یک سال است که آماده ارایه به شورای فضای مجازی است اما تاکنون در اولویت‌های طرح و تصویب در این شورا قرار نگرفته است.جلسات شورای عالی فضای مجازی در دولت یازدهم به صورت ناهماهنگ و نامظم برگزار می‌شود و با وجود اینکه این شورا باید هر سه هفته یک بار تشکیل جلسه دهد اما از آخرین جلسه برگزاری شده شورای عالی فضای مجازی حدود ۳ ماه می‌گذرد.
چندی پیش کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات از تدوین آیین نامه مربوط به ارایه سیم‌کارت‌های کودک خبر داد که گفته می‌شد این آیین نامه در راستای اجرای پیوست فرهنگی موبایل است.

 

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازیتماس با ما


اطلاعات تماس

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، بازار رضا، طبقه دوم، واحد 203
تلفن: 66975226-021
فکس: 66412014-021
JoomShaper