انتخاب "بانوی کارآفرین سال" برای نخستین بار در کشور

مشاور وزیر صنعت، معدن در امور بانوان بااعلام انتخاب "بانوی کارآفرین سال" در کشور برای نخستین بار، گفت: دومین "نمایشگاه توانمندسازی زنان در توسعه پایدار" 24 شهریورماه در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار جوانان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سهیلا جلودارزاده در یازدهمین نشست مشاوران وزیران با معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، افزود: نمایشگاه توانمندسازی زنان در سال جاری به صورت بین‌المللی برگزار می‌شود و شامل سه بخش است که یکی از آنها فضاسازی دولت برای فعالیت اقتصادی زنان، بخش دیگر شامل فعالیت اقتصادی بخش خصوصی و بخش سوم در زمینه فعالیت اقتصادی سازمان‌های غیردولتی است.

وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین مشکلات کشور اشتغال به ویژه اشتغال زنان است، تاکید کرد: با توجه به این شرایط کارآفرینی موجب اشتغالزایی زنان می‌شود. در بخش خوداشتغالی نمایشگاه، آموزش‌هایی به زنان داده می‌شود تا در صورت تمایل از فرصت خوداشتغالی بهره ببرند. تم اصلی نمایشگاه کارآفرینی و اشتغال است.

مشاور وزیر صنعت، معدن در امور بانوان در ادامه گفت: این رویداد شامل چهار بخش می‌شود، اولین بخش برگزاری نمایشگاه است که از آن در داخل کشور بهره می‌بریم، دوم برگزاری همایش بین‌المللی که می‌تواند به گونه‌ای فکری و علمی نقش‌آفرینی زنان را بررسی کند و با نگاه به آینده زمینه‌سازی‌های لازم را انجام دهد تا بتوانیم در جهت اجرای بهتر برنامه ششم توسعه تلاش کنیم.

جلودارزاده اضافه کرد: سومین رویداد انتخاب بانوی کارآفرین سال است که تاکنون این کار در کشور انجام نشده است. در مرحله مقدماتی 15 بانو انتخاب می‌شوند و از بین آنها یک نفر به عنوان بانوی سال برگزیده می‌شود. همچنین معرفی کتاب سال یکی از برنامه‌های پیش‌بینی شده است که این کتاب درباره نقش‌آفرینی زنان در توسعه است. هر سال این کتاب تهیه می‌شود و می‌تواند راه‌های فعالیت زنان در سال‌های بعد را مشخص کند و مورد استناد محققان قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه این اقدامات با همکاری یک شورای راهبری انجام می‌شود، گفت: معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، ریاست این شورا را برعهده دارد و اولین جلسه آن روز گذشته برگزار شد. شورای سیاستگذاری، ستاد برگزاری، ستاد اجرایی از دیگر بخش‌های پیش‌بینی شده است، علاوه بر آن این کار پیمانکار بخش خصوصی نیز دارد.

مشاور وزیر صنعت، معدن در امور بانوان در ادامه گفت: امروزه با مشکل صادرات به ویژه در حوزه فرش، صنایع دستی، صنایع بزرگ، صنایع غذایی مواجه هستیم و امیدواریم بتوانیم با بهره‌گیری از توانایی‌های بخش خارجی این مشکلات را برطرف کنیم.

جلودارزاده در پایان اظهار کرد: نمایشگاه توانمندسازی زنان در توسعه پایدار به مساحت 10 هزار متر مربع در 5 سالن برگزار می‌شود و همزمان با آن نمایشگاه شیرینی و شکلات و مادر و نوزاد نیز در نمایشگاه بین‌المللی برگزار می‌شود. علاوه بر آن 27 شهریورماه بانوی کارآفرین انتخاب می‌شود و در سالن همایش‌های صداوسیما نیز همایش بین‌المللی برپا می‌شود.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازیتماس با ما


اطلاعات تماس

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، بازار رضا، طبقه دوم، واحد 203
تلفن: 66975226-021
فکس: 66412014-021
JoomShaper