بازارهای جدیدی در بخش فناوری اطلاعات در حال شکل‌گیری است

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به برنامه‌ریزی دولت برای توسعه فناوری اطلاعات و سرمایه‌گذاری در بخش شبکه ملی اطلاعات گفت: بازارهای جدیدی در کشور در بخش فناوری اطلاعات در حال شکل‌گیری است و انتظار می‌رود با توسعه این بخش‌ها، بخش مهمی از دغدغه اشتغال افراد تحصیلکرده جامعه برطرف شود.
به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری عصر سه‌شنبه در جلسه شورای عالی فناوری اطلاعات اظهار کرد: طرح شبکه ملی اطلاعات و توسعه فناوری اطلاعات اتفاق مهمی است که می‌تواند هم در بخش فرهنگی، سیاسی و اجتماعی و هم در بخش اقتصادی کشور تحولات بزرگی ایجاد کند.

معاون اول رئیس‌جمهور افزود: با توانمندی و ظرفیت فراوانی که در نیروهای دانشگاهی کشور وجود دارد و با برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری‌هایی که قرار است در بخش فناوری اطلاعات انجام شود، انتظار می‌رود دستگاه‌های اجرایی در خصوص برنامه‌ها و چشم‌اندازهای موجود در بخش فناوری اطلاعات و شبکه ملی اطلاعات به یک دیدگاه و رویکرد مشترک دست پیدا کرده و بطور هماهنگ در این زمینه تلاش کنند.

جهانگیری همچنین با تاکید بر اهمیت توسعه کریدورهای علمی و فناوری در کشور، خواستار تشکیل جلسه‌ای کارشناسی متشکل از بخش‌های مربوطه برای بررسی راهکارهای توسعه کریدورهای علمی و فناوری و ارائه گزارش آن در جلسات آتی این شورا شد.
در این جلسه که معاونان برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی و علمی و فناوری رئیس‌جمهور، وزرای دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، آموزش و پرورش، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ارتباطات و فناوری اطلاعات و مشاور فرهنگی رئیس‌جمهور نیز حضور داشتند، دبیر شورای عالی فناوری اطلاعات گزارشی از پیشرفت طرح شبکه ملی اطلاعات، چالش‌های پیش رو و الزامات این طرح ارائه کرد.
پیشنهاداتی نیز در این نشست به منظور تأمین محیط تعامل‌پذیری و بهره‌مندی از خدمات پایه و مورد نیاز دولت الکترونیک مطرح شد که پس از بحث و بررسی و ارائه دیدگاه‌های مختلف، تکالیفی برای دستگاه‌های اجرایی تعیین شد.

در این نشست همچنین گزارشی از کریدورهای علم و فناوری کشور و ضرورت توسعه این کریدورها ارائه شد.

بر اساس این گزارش، کریدورهای علم و فناوری را ترکیب منسجمی از دانشگاه‌ها، پارک‌های فناوری، مراکز تحقیقی و پژوهشی، شرکت‌های با فناوری برتر، سرمایه‌های مخاطره‌پذیر، امکانات و زیرساخت‌های فیزیکی و نهادی و سرمایه انسانی می‌دانند که در یک محدوده خاص جغرافیایی با یک مدیریت متمرکز و ساختار حقوقی خاص با اتصال با یک بازار مصرف، محصولات و خدمات دانش محور را تولید می‌کنند.

خبر گزاری ایسنا

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازیتماس با ما


اطلاعات تماس

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، بازار رضا، طبقه دوم، واحد 203
تلفن: 66975226-021
فکس: 66412014-021
JoomShaper