استانداردهای ملی شبکه تصویب شد

 

مسوول کمیسیون شبکه سازمان نصر تهران با اعلام این مطلب که نصر تهران استانداردهای ملی حوزه شبکه را ترجمه و تدوین کرد، گفت: سرانجام تلاش‎های چندساله کمیته کارشناسی سازمان برای ترجمه، بومی‌سازی و تدوین استانداردهای حوزه شبکه به نتیجه رسید و این استانداردها در کمیته ملی استاندارد سازمان ملی استاندارد تصویب شد.

آزاد معروفی در خصوص تفاهم‎نامه سازمان نصر تهران و سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران درخصوص تدوین این استانداردها گفت: براساس تفاهم‎نامه میان دو سازمان، در ابتدای فعالیت سومین دوره هیات مدیره سازمان نصر تهران، کمیته کارشناسی ترجمه و تدوین این استانداردها با هدایت و نظارت رییس وقت نصر تهران تشکیل شد و خوشبختانه پس از برگزاری جلسات متعدد کارشناسی، سازمان موفق شد این استانداردها را به تصویب سازمان ملی استاندارد برساند.

الزام پایان کارساختمان ها برای اخذ تایید مهندسان شبکه
آزاده داننده، رییس سومین دوره هیات مدیره سازمان نصر تهران به عنوان ناظر کمیته تدوین این استانداردها گفت: هدف از تدوین استانداردهای ملی حوزه شبکه این بود که استانداردهای تاسیسات شبکه‌های رایانه‌ای نیزهمچون سایر ملزومات پایان کار یک ساختمان اداری، تجاری و مسکونی، مورد تایید کارشناسان شبکه قرار گیرد. 
داننده ادامه داد: به همین منظور یک کمیته کارشناسی به منظور ترجمه و تدوین استانداردهای جهانی شبکه با مشارکت متخصصان شبکه‌های رایانه‌ای و کارشناسان استانداردسازی شکل گرفت؛ هسته اصلی این استانداردها، استاندارد کابل کشی ساختمان است. 
رییس سومین دوره هیات مدیره سازمان نصر تهران در خصوص جلسات و تعاملات صورت گرفته با سازمان فناوری اطلاعات ایران، سازمان فناوری اطلاعات شهرداری و سازمان نظام مهندسی عمران ساختمان در این خصوص گفت: سازمان نصر تهران جلسات مستمری را با این سازمان‌ها به منظور همفکری و بررسی راه های عرضه استانداردهای ملی شبکه برگزار کرد و خوشبختانه موفق شد پس از سه سال تلاش مداوم، این استانداردها را پس از اعمال اصلاحات جزئی به تصویب کمیته ملی سازمان ملی استاندارد ایران برساند. داننده افزود: درحال حاضر سازمان نصر تهران درحال پیگیری تدوین ضوابط و مقرراتی برای ضرورت اجرای این استاندارد ها از طریق نهادهای ذی‌ربط است.
ایجاد بازار جدید کسب و کار برای مهندسان شبکه
مسوول کمیسیون شبکه سازمان نصر تهران، با تاکید بر اینکه تدوین این استانداردها، دستاورد بزرگی برای سازمان نصر، مهندسان و کارشناسان حوزه شبکه‌های رایانه‌ای محسوب می‌شود، گفت: این استانداردها یکی از ارکان نظام مهندسی شبکه محسوب می‌شود و با ابلاغ ضرورت اجرای آن در ساختمان‌های تجاری، اداری و مسکونی می‌تواند کسب و کار جدیدی را پیش روی مهندسان و کارشناسان حوزه شبکه‌های رایانه‌ای ایجاد کند.
در همین حال معروفی با بیان اینکه سازمان نصر تهران، مجری احراز صلاحیت مهندسان و کارشناسان شبکه در اجرای این استانداردها خواهد بود، تاکید کرد: سازمان نصر تهران با برخورداری از توان کارشناسی کمیسیون‎های خود و تجارب برگزاری آزمون‎های مشاوران فناوری اطلاعات، مهندسان شبکه را برای تایید این استانداردها در ساختمان‎ها، احراز صلاحیت می‎کند. او درخصوص مفاد تفاهم‎نامه سازمان نصر تهران و سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران در این رابطه گفت: همکاری در زمینه تهیه لایحه ضرورت پیش‌بینی و استفاده از استانداردهای مهندسی شبکه‌های رایانه‌ای، برق اضطراری و سیستم‌های هوشمند مدیریت ساختمان در ساختمان‌های اداری، تجاری، دولتی، عمومی و مسکونی بلندمرتبه با نظارت مشاوران احرازصلاحیت‌شده حقوقی و حقیقی IT موضوع اصلی این تفاهم نامه بود. به گفته معروفی، تعهدات سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران در این تفاهم نامه، ارایه دفاع از لایحه مذکور در شورای شهر تهران و همکاری در تهیه، تدوین و بومی‌سازی استانداردهای مربوطه و تعیین ساز و کار مناسب برای ضمانت‌های اجرایی آن عنوان شده است.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازیتماس با ما


اطلاعات تماس

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، بازار رضا، طبقه دوم، واحد 203
تلفن: 66975226-021
فکس: 66412014-021
JoomShaper